zapraszają do wzięcia udziału w Europejskim Forum poświęconym:
porównaniu formalnych i praktycznych uwarunkowań udziału organizacji spółdzielczych w kształtowaniu polityki mieszkaniowej w Polsce na tle innych krajów europejskich,
tworzeniu organizacyjnych i ekonomicznych systemów do realizacji polityki mieszkaniowej w Polsce przy ewentualnym wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej.
TERMIN I MIEJSCE: 14-15 WRZESIEŃ 2006 R. W KRAKOWIE
LICENCJONOWANI ZARZĄDCY NIERUCHOMOŚCI MOGĄ OTRZYMAĆ POTWIERDZENIE UZYSKANIA 3 PKT.
W RAMACH PODNOSZENIA KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH.
RAMOWY PROGRAM FORUM:
14.09.2006 r. - czwartek
1. Wystąpienia przedstawicieli rządu, parlamentu i zaproszonych gości. Prezentacja programu mieszkaniowego rządu.
2. Spółdzielczość mieszkaniowa w krajach Unii Europejskiej - referenci: Dr Horst Riese - wiceprezes Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii, Dr Krystyna Krzekotowska - kierownik Podyplomowego Studium Zarządzania i Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami w WSHiP im. R. Łazarskiego.
3. System prawa mieszkaniowego w Polsce na tle rozwiązań europejskich - referent: Jerzy Krzekotowski - radca prawny, wiceprezydent Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Ekologii.
4. Zasady organizacyjno-prawne tworzenia spółdzielni europejskich - referent: Krzysztof Lenart - radca prawny.
5. Możliwe formy uczestnictwa organizacji spółdzielczych w realizacji programu mieszkaniowego w Polsce - referent: Jerzy Prażuch - prezes Oddziału PTM w Krakowie, członek Prezydium Rady Unii Spółdzielców Mieszkaniowych.
6. Program kulturalny.
15.09.2006 r. - piątek
1. Możliwości pozyskiwania funduszy europejskich na realizację programów mieszkaniowych - referent: Stanisław Kudroń - wicedyrektor departamentu w Ministerstwie Budownictwa
2. Niemieckie doświadczenia w rewitalizacji budynków z wielkiej płyty - referent: Dr Horst Riese - Niemcy
3. Techniczne i ekonomiczne uwarunkowania modernizacji zasobów mieszkaniowych wybudowanych w Polsce metodami uprzemysłowionymi - referent: Dr Władysław Rydzik -Instytut Rozwoju Miast w Krakowie.
4. Przyjęcie końcowych dokumentów Forum.